

| Parameter | Value |
|---|---|
| Resistance | 510 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Tolerance | 1 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Number of Terminations | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Box |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08246
Ext.Price$0.08246
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08246 | $0.08246 |
| 10 | $0.07326 | $0.73260 |
| 50 | $0.06509 | $3.25450 |
| 100 | $0.05730 | $5.73000 |
| 500 | $0.05044 | $25.22000 |
| 1000 | $0.04653 | $46.53000 |
| 3000 | $0.04292 | $128.76000 |
